Ważne jest nie to, czego nie napisał a to, co zrobił

Kiedy kobieta patrzy na stary stół z połamaną nogą, widzi połamaną nogę,

a nie piękny drewniany stół, który po zmianie nogi, może posłużyć wiele lat. I to nie tylko jako miejsce, przy którym się pracuje czy jada, ale też podłoga dla dwójki ludzi w miłosnym uniesieniu.

Kiedy kobieta patrzy na list miłosny od mężczyzny, widzi słowa których nie napisał. A nie kartkę papieru, którą zapisał ręcznie, własnymi słowami.

Kiedy kobieta ma już ten stół (z naprawioną nogą) u siebie w kuchni, a obok niej siedzi przy nim ten mężczyzna od listu, razem jedzą sobotnie śniadanie. Ona widzi wtedy niezakręcony kran za jego plecami i brudną patelnię w zlewie. A nie jajecznicę, którą zrobił tak jak ona lubi: na maśle, lekko ściętą (bardzo uważał, żeby jej nie spalić za mocno).

Po jakimś czasie, on znowu nie pisze w smsie tego co ona chciałaby, żeby napisał.

Nie pisze:

Kocham Cię, tęsknię

ale pisze:

Uważaj na siebie, będę jutro

A wyjeżdżając z kumplami w góry, zawożąc ciocię Mirkę do domu albo w środowy wieczór po ciężkim dniu w pracy, nie pisze… Nie pisze niczego.

A Ty cały dzień myślisz sobie: Czemu on nie napisał?

Kilkanaście nietakich smsów oraz kilka brakujących, wystarczy żeby przyprzeć go do muru i postawić przed plutonem egzekucyjnym. Obok niemycia naczyń i niedokręcania kranu, zarzutów jest więcej. W tym jeden najważniejszy: kiedy pojechałeś wtedy z kumplami w góry, przez 3 dni nic do mnie nie napisałeś.

Wobec tylu twardych zarzutów, oskarżony nie ma szans. I nawet jeśli pluton egzekucyjny, nie wykona wyroku wtedy, to zarzuty będą się kumulować i wreszcie nastąpi strzał w tył głowy.

Jest sobota. Przy stole z kiedyś połamaną nogą, siedzi ona. Patelnia idealnie czysta, leży w szafce. W misce stygnie chińska zupa. Z kranu nie kapie woda.

Naprawdę tego chcesz?

dzupsownload

Naucz się zauważać gesty i słowa, zamiast myśleć o niewypowiedzianych zdaniach albo: czemu on nie napisał?

Gwarantuję Ci, będziesz szczęśliwsza.

dd.